ZapojTelku.cz

ZapojZesík | ZapojGramec | ZapojBedny | ZapojKino | ZapojStereo | ZapojMultiroom | ZapojKomp

Kdo jsem?

Jmenuji se Michal Řeřábek.

Jsem táta tří dětí, pejskař, hobby motorkář, chodím v kiltu, mám rád dobrou kávu (aktuálně z Hondurasu).

Neumím hrát na žádný nástroj, ale přesto mám velice rád hudbu. 🙂

Jsem technik, rád často něco konstruuji, vymýšlím a zlepšuji. 

Mé hobby se časem stalo i náplní mé práce, mého podnikání, neboť můj předchozí zaměstnavatel mi nemohl dát takový prostor „pro mně“ jak bych potřeboval.

Mám rád, když technika funguje tak, jak má. 

Když si přivezu domů novou televiziprojektorgramofon, AV receiver, či jen malý streamer hudby ze vzdáleného serveru, jsem rád, když vše šlape jak má a vše je nastaveno bezezbytku.

Nicméně bývaly doby, kdy pro mne menu těchto přístrojů, či přesné nastaveni hrotu vložky gramofonu bylo něco, co jsem nechápal a musel jsem věrit tomu, že to za mne automatika průvodce nastavením nastaví dobře.

Zkušenost je však jasná.

Není tomu tak. 😉

Dlouholetou praxí prodejce i technika instalujícího zejména střední kategorii spotřební elektroniky (ve firmě HIFIpartner.cz, kteréžto jsem majitelem) jsem samozřejmě zjistil, která nastavení jsou zásadní a naopak, která jsou nepodstatná. Zároveň vím, co automatika výrobců nastavuje blbě a proč.

Abyste netápali nad novou televizí s tlustým návodem v ruce, jsou tu mé stručné obrázkové tématické ebooky (PDF).

Když něco končí - něco nového začíná

(aneb Sbohem HIFIpartnere a vítej pane Telko!)

Letos tomu je 11 let, kdy jsme od pana Píska (z Berouna) převzali jím vybudovanou firmu HIFIpartner s.r.o., protože jsme se chtěli tehdy touto „cestou“ vydat, takto rozjet podnikání, takto živit naší rodinu.

Dílem událostí posledních let (kdy není možné pružně dodávat novou techniku a realizovat nové instalace domácího ozvučení), dílem tím, že jsem spíše technik se snahou zákazníkovi pomoct než „tvrdý obchoďák“, dospěli jsme letos k závažnému rozhodnutí.

Napadlo nás (respektive, jak to tak bývá – moji ženu (víte, kdo a jak vymyslel karburátor, že?)) přestat prodávat zboží (které dlouhodobě není moc dostupné) a nabízet více službu mne jako technika – který Vám nastaví vše co se domácí AV techniky týče s přesahem do počítačů (a to včetně nastavení domácí sítě). Zaujal nás projekt „Podnikání z pláže“ Stáni Stiborové. Kde jsou srozumitelné návody, tipy a nápady, jak rozjet vlastní podnikání, když máte jen nějakou vizi.

Tento projekt nám hodně pomohl dostat naši myšlenku na prodej služby technika až do současné podoby webu ZapojTelku.cz se vším co k tomu patří.

Docela k tomu přispěl i fakt, když jsme se před rokem bavil s pár lidmi, kteří znají moje polepené auto HIFIpartner, parkující občas před mým domem na ulici. Ptali se, zda dělám i Auto HiFi, případně zda jim poradím s tím WiFi, nebo co to vlastně dělám. HiFi dnes nikomu nic moc neříká. Že je to synonymum pro dobrý relax při poslechu hudby po náročném pracovním dni se dnes musí lidem vysvětlovat. Trvalo dlouho než jsme pochopili, že je to přežitek, že dnes jsou firmy s lepším zvukem, různá AV centra a luxusní elektroniky, kterým jednomužná rodinná firma typu HIFIpartnera prostě nemůže konkurovat. Poslední dobou bylo stále těžší ukrojit jim z jejich chleba nějakou porci i pro nás.

Když už se však takový zákazník k nám dostal občas se stalo, že jsem se mu věnoval celý den, aby si nakonec zboží koupil na Alze nebo Mallu, případně si nakonec nekoupil nic. Možná si myslel, že jsem placen od distributorů, či že jsem natolik za vodou, když podnikám v tomto oboru, že je to v pohodě. To by tím však člověk nesměl chtít uživit pětičlennou rodinu se třemi psy, že? 🙂

Eshop HIFIpartner nicméně pojede souběžně dále a já budu samozřejmě schopen nabídnout a dodat vše z produktů, které se tam zobrazují. Rozhodl jsem se však sortiment eshopu zredukovat na Hi-Fi příslušenství a levné dobře prodejné základní produkty, které lze bez problému dodat i bez osobní konzultace před prodejem.

A co tedy končí?

Po třech stěhováních a těch 11 letech jsme nyní opět před vyklizením současné provozovny na pražské Zbraslavi (před tím byly Nusle a před tím Dolní Břežany).
A tak jsme se rozhodli v tuto chvíli novou vlastní poslechovku nehledat.

Nu uvidíme co nám (a mému podnikání) blízká i vzdálená budoucnost přinese.

Tedy sbohem HIFIpartnere a vítej pane Telko ze ZapojTelku.cz